úvod


O Frankovi Zappovi toho bylo ve všech lidských médiích uvedeno tolik, že najít něco nového a objevného, z čeho si každý sedne na prdel, je nadlidské a snad už nemožné. Chtěl jsem těmito stránkami vzdát jen hold památce člověku, kterého jsem sice nikdy nepotkal, ale přesto ovlivnil možná celý můj život.
Ano, můj život ovlivnil také Jakeš, Husák, Brežněv, Stalin a všechny ostatní i ty nejmenší kumunistické kurvy ze sousedctví, ale ty nestojí ani za jeden <tag> navíc.

K pobavení by možná byla vzpomínka, že i když jsem tenkrát neuměl z angličtiny přeložit ani jednu větu tak, aby dávala smysl, přesto jsem hýčkal svůj první vinyl s FZ a vzdorovitě jsem při otevřeném okně vyřvával do ulice s gramofonem „ uačautéér, haskýsgou, donča ýta jelou snou“. Na zdi visel plakát (') s jazzové sekce a já šustil stránkami undergoundové knížky „Šuplík plný Zappy“.
Ano, ano, byly doby, kdy nás honili fízlové po černých burzách s vinylama, a my se rozprchávali do polí, v podpaží. jako pod ochranným křídlem slepice jsme třímali tuhlec placku s Led Zeppelin, táhlec Black Sabbath a samozřejmě i FZ. A jen co jsme našetřili nějakou tu kačku navíc, šli jsme opět do polí.
Bylo nám absolutely fuck, že poslouchání big beatu byla skoro naplněná skutková podstata kriminálního činu. Byli jsme v těch sračkách, ve kterých jsme žili až po uši, alespoň na chvíli absolutely free, když chvějka zapadla do drážky a rozkmytala se v rytmu "bykbýtu".

Kurvy zůstali (Čau Stando!...), ale ty časy vinylů s vůní polí jsou už pryč.

Předpředpřed vánocemi jsem dostal od svých dcer nečekaný a úžasný vánoční dárek, knihu Elektrický Don Quijote. Čtu jí na záchodě a čtu jí pomalu. Vždy, když si přečtu nějakou zajímavost k albu, ten den má mé okolí smůlu. Musí zavřít klapačku, protože playe „jeho“ kytara.
Právě při čtení knihy Elektrický Don Quijote mě, zřejmě po fazolích, napadlo, že vzniknou tyto stránky. Tento stav rozhodně není finále, toto je teprve začátek. Co bude dál, to zatím jen tuším, ale budu držet hubu, aby to nebolelo až půjdu močit.

A tak se díky Robbertovi Heederikovi , zřejmě studentovi z amsterdamské de Faculteit der Natuurwetenschappen, a vlastně i mě, porachejte a potěšte detailní Zappovou diskografií.

'Mom Mills Meat'


Assembled By 'Mom Mills Meat'